Cyberbezpieczeństwo
Biuro Detektywistyczne
i Ochrony Osób Gunpoint
W polskim prawie nie znajdziemy definicji cyberprzestępczości ani przestępczości komputerowej pomimo, iż od przyjęcia ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną minęło już kilkanaście lat. Definicji, których nie znajdziemy w polskim Kodeksie karnym, dostarczają nam inne dokumenty i regulacje. Na przykład konwencja Rady Europy o cyberprzestępczości rozróżnia między innymi cyberprzestępstwa przeciwko poufności, integralności i dostępności danych informatycznych i systemów oraz przestępstwa komputerowe. W pierwszej grupie mieszczą się: nielegalny dostęp do danych, nielegalne przechwytywanie danych, naruszenie integralności danych, naruszenie integralności systemu i niewłaściwe użycie urządzeń, w drugiej – fałszerstwa i oszustwa.
Ataki hakerskie, piractwo komputerowe, kradzież lub wyciek danych komputerowych czy sama świadomość dostępu do tych danych to problemy z jakimi coraz częściej muszą mierzyć się przedsiębiorcy, dlatego kierujemy do Państwa naszą ofertę popartą wiedzą z zakresu informatyki śledczej. Dzięki specjalistycznym umiejętnościom i wiedzy na najwyższym poziomie w zakresie cyberbezpieczeństwa, dostarczamy naszym Klientom skuteczne rozwiązania.
Możemy wesprzeć Państwa działania związane z włamaniami do służbowej sieci, w zakresie przestępstw związanych z kradzieżą, wyciekiem lub zniszczeniem danych komputerowych, a także działania związane z innymi incydentami informatycznymi niekoniecznie zindentyfikowanych jako przestępstwa w tym obszarze. Możemy również pomóc w odzyskaniu danych z każdego nośnika pamięci masowej. Ponadto nasza oferta obejmuje także: kradzież danych przez nieuczciwych pracowników przedsiębiorstwa, szpiegostwo dla firm trzecich i złamanie zakazu konkurencji.